Karolina Kriukelytė

Aktorė. Podcast'o "Kasdienės laimės filosofija" kūrėja

Featured Image

Karolina Kriukelytė.
Aktorė. Podcast’o „Kasdienės laimės filosofija” kūrėja.
Dviejų vaikų mama. Augina vaiką su negalia.

Karolina sako, kad šeima, sužinojusi, kad jiems gims vaikas su negalia susiduria su įvairiu spektru emocijų ir iššūkių, tačiau gyvenimiška patirtis, ir išmintis rodo, kad įvairūs žmonės su įvairiais resursais gali turėti gražų prasminį gyvenimą.

Svarbiausia, vietoje klausimo „kodėl taip nutiko?” klausti – „ką daryti susidūrus su atsiradusiomis sąlygomis?”. Ji video lekcijose aptaria visas galimas susijusias situacijas, kurias patiria tėvai, augindami vaiką/-us su specialiaisiais poreikiais, – nuo stereotipų visuomenėje iki emocijų ir santykių kaitos šeimoje.

Patarimai, kuriais Karolina dalijasi, gali būti labai naudingi ir vertingi tėveliams, sužinojusiems, kad gims vaikas su negalia ar jau auginantiems vaiką, turintį specialiųjų poreikių.

Svarbiausia, – nepamiršti savęs, nebijoti prašyti pagalbos ir ją priimti. Jos tikrai daug ir visokios. Kuo labiau domitės, klausiate, ieškote, – tuo lengviau „susitvarkyti” tiek su emocijomis, tiek rasti greitesnės, kokybiškesnės medicininės pagalbos bei greičiau ją gauti.