Prieraišumo stiliai formuojasi vaikystėje ir nulemia mūsų santykius

Video lekcijoje psichoterapeutė Sigta Valevičienė dalijasi moksliniais tyrimais apie vaikų skirtingas reakcijų startegijas santykyje su tėvais, kurios formuoja prieraišumo stilius. Yra kelios strategijos, rodančios, kad gebėjimas kurti santykį yra nesaugus.

Pavyzdžiui, mamos, kurioms pačioms vaikystėje kažko trūko, ar jos gyveno su jausmu, jog turi pritapti, t.y. tam tikra prasme, turėjo save paaukoti santykyje, - jausdamos, kad yra nesaugu būti ir reikia nuolatos kažką daryti, kad jame išlikti, - pačios labai dažnai "įkrenta" į tokį ryšį su savo vaiku, kuriame yra per didelis vaiko laikymas.

Tyrimai rodo, kad jei mama turi tokį nesaugų prieraišumą, o tėtis yra saugaus prieraišumo - nori dalyvauti vaiko gyvenime, siekia santykio su vaiku, - tokios poros turės daugiausia konfliktų. Mama pasąmoningai nenorės įsileisti vyro į tarpusavio santykį su vaiku.

Žiūrėkite šią vertingą lekciją ir supraskite, kaip tėvų elgesyje su vaikais atsispindi vieni ir kiti prieraišumo stiliai, kurie formuojasi vaikystėje.