Kaip trintis santykiuose padeda atsiskleisti geriausioms mūsų savybėms

Ar turime teisę keisti kitą žmogų poroje pagal savo pageidavimus, ar vis dėlto turėtume suteikti sąlygas mūsų partneriui atsiskleisti?

Tomas Gudėnas, jogos ir meditacijos mokytojas, sako, kad trintis porų santykiuose yra neišvengiama, tačiau kiekvienas konfliktas turi potencialą atskleisti naują briauną mūsų asmenybės brangakmenyje.

Pradėdami santykius tikimės, kad susitiks du tobuli žmonės ir jų santykiai bus automatiškai tobuli. Laukiame TO žmogaus, kuris visiškai atitiktų mūsų lūkesčius, poreikius, įsivaizdavimus.

Bet realybėje viskas atrodo šiek tiek kitaip. Dažniausiai mums verta sutikti ne įsivaizduojamą tobulą žmogų, bet žmogų, su kuriuo galėsime nueiti visą kelionę. O tos kelionės metu jau atrasime savo talentus, atskleisime savo gražiausius būdo bruožus, atverti savo širdis ir kartu sukursime kažką nuostabaus.

Tačiau turėdami išankstinį nusistatymą, kad mano antra pusė turi būti būtent tokia (jis – turtingas, sportiškas, ji – visada liekna, tvarkinga ir pan.) – kartais mes įspraudžiame savo partnerius…