Meilės chemija – kūniškumas ir dvasinis aspektas

Socialinių mokslų daktarė, profesorė Birutė Obelenienė atskleidžia įdomių faktų apie žmogaus kūniškumo sąveiką su dvasiniu aspektu. Juk, meilė - tai aktyvus dvasinis veiksmas.

Iš tiesų, meilės formulę galima užrašyti ant lentos cheminėmis formulėmis. Žmogus yra nedalomas kūniškas, lytiškas asmuo. Įvairių sričių mokslininkai tyrinėja meilės chemiją ir skirsto meilės eigą į tris meilės kategorijas - geismą, trauką ir prisirišimą.

Kiekviename etape kūne gaminasi shirtingos cheminės medžiagos. Atsiradus geismui dalyvauja lytiniai hormonai - testosteronas ir estrogenai.

Profesorė sako, kad mes ganėtinai mažai žinome apie jų poveikį, apie poveikį būtent socialiniams santykiams. Pavyzdžiui, vyrai, kurie turi daugiau testosterono ir yra labiau patrauklesni moterims, iš tikrųjų, yra mažiau rūpestingi, mažiau empatiški, mažiau švelnūs.

Moteriai jos kūnas gali suteikti neteisingą informaciją apie pasirenkamą partnerį. Todėl būtina žinoti tam tikrus biologinius faktus apie save, kad jie nesugadintų poros gyvenimo.

Žiūrėkite video įrašą ir sužinokite, kas vyksta su kūnu meilės eigoje ir kaip…